Helista meile (+372) 6 312 100

7. nädala ülevaade

USA-s on tähelepanu keskpunktis Janet Yelleni sõnavõtt neljapäeval, 11. veebruaril. Kuna turud on viimase paari nädalaga muutunud tulevaste intressimäära tõstmiste osas veidi skeptiliseks, on iga Yelleni sõna olulise tähelepanu all. Käesoleval nädalal sõltub valuutapaari EUR/USD liikumissuund suuresti Yelleni tehtavatest kommentaaridest.

Rootsis on käesoleval nädalal tähelepanu keskpunktis Riksbanki intressiotsus. Analüütikud ootavad intressimäära alandamist vähemalt 10 baaspunkti võrra. Samuti oodatakse, et Riksbank lükkab esimese kavandatava intressimäära tõstmise aastasse 2018. Eelnevast tulenevalt võib käesoleval nädalal oodata valuutapaari EUR/SEK tõusmist.

Kolmapäeval, 10. veebruaril, avaldatakse Norra inflatsiooninäitajad. Kuna Norra kroon on teiste valuutade vastu tugevalt nõrgenenud, siis on väliskaupade importimine tunduvalt kallimaks muutunud, mistõttu võib eeldada, et kohalikud tarnijad on importkaupade hinda vastavalt tõstnud. Sellest tulenevalt võib käesoleval nädalal oodata inflatsiooninäitajate kasvamist ja valuutapaari EUR/NOK langemist. Siiski tuleb arvesse võtta, et valuutapaari EUR/NOK liikumine sõltub tugevasti nafta hinna liikumisest maailmaturul.