Helista meile (+372) 6 312 100

6. nädala ülevaade

USA-s on käesoleval nädalal tähelepanu keskpunktis tööturu statistika, mis avaldatakse reedel, 5. veebruaril. Tööturu statistika on olulisel kohal baasintressimäära tõstmise tempo määramisel. Kui näitajad tulevad oodatust paremad, võib oodata valuutapaari EUR/USD tõusu. Kui näitajad tulevad oodatust nõrgemad, võib oodata valuutapaari EUR/USD langemist.

Euroopas on käesoleval nädalal fookuses Mario Draghi kõned esmaspäeval, 1. veebruaril, ja neljapäeval, 4. veebruaril. Pärast viimast pressikonverentsi jälgivad turud ilmselt iga Draghi sõna veelgi tähelepanelikumalt, et saada lisainfot QE laiendamise kohta. Kui Draghi annab märtsikuus planeeritava QE laiendamise kohta kinnitavaid või täpsustavaid detaile, siis võib oodata valuutapaari EUR/USD langemist.

Reedel, 5. veebruaril, avaldatakse Norra tööstustoodangu näitajad. Analüütikud ootavad tööstustoodangu langemist, mis tähendaks valuutapaari EUR/NOK tõusu. Siiski tuleb arvestada ka euro ning nafta hinna liikumist maailmaturul.

Reedel, 5. veebruaril, avaldatakse ka Rootsi tööstustoodangu näitajad, mis on Rootsi majanduse käekäigu hindamisel olulisel kohal. Analüütikute arvamused jagunevad näitude prognoosimisel kaheks, kaldudes pigem pessimistlike hinnangute poole. Kui tööstustoodang langeb, võib oodata valuutapaari EUR/SEK tõusu.