Helista meile (+372) 6 312 100

51. nädala ülevaade

Käesoleval nädalal on tähelepanu keskpunktis erinevate keskpankade intressiotsused, mistõttu võib oodata turgudel veel aasta lõpus tähelepanuväärset liikumist.

Teisipäeval, 15. detsembril, avaldab Rootsi keskpank intressiotsuse. Enamus analüütikuid arvab, et intressimäär jäetakse muutumatuks. Kui aga Rootsi keskpank peaks intressimäära alandama, siis võib oodata valuutapaari EUR/SEK tõusu.

Kolmapäeval, 16. detsembril, avaldab USA keskpank intressiotsuse ning kavandatavad intressimäära muutmise otsused 2016. aastaks. Analüütikud ootavad intressimäära tõstmist 25 baaspunkti võrra ning kolme kavandatavat intressi tõstmise otsust tuleval aastal.

Neljapäeval, 17. detsembril, avaldab Norra keskpank intressiotsuse. Võttes arvesse naftahinna langust ka eelmisel nädalal, ootavad analüütikud intressimäära alandamist 25 baaspunkti võrra. Sellisel juhul võib oodata valuutapaari EUR/NOK tõusu, kuid ilmselt ei ole liikumine väga suur, kuna turg on intressiotsuse juba suuresti hinna sisse arvestanud. Kui Norra keskpank ei langeta intressi, siis võib oodata valuutapaari EUR/NOK langemist.