Helista meile (+372) 6 312 100

5. nädala ülevaade

USA-s on peamise tähelepanu all USA keskpanga intressiotsus ning sellele järgnev pressikonverents, mis leiavad aset kolmapäeval, 27. jaanuaril. Arvestades madalat nafta hinda maailmaturul, olematuid inflatsiooniootusi, majanduse kehvasid näite, on üpris tõenäoline, et eesoleval kohtumisel USA keskpank intressimäära ei tõsta. Reedel, 29. jaanuaril, avaldatakse USA SKP näitajad. Analüütikud ootavad väikest langust aasta baasil.

Euroopas on käesoleval nädalal tähelepanu keskpunktis Mario Draghi kõne, mis leiab aset esmaspäeval, 25. jaanuaril, ja inflatsiooninäitajad, mis avaldatakse reedel, 29. jaanuaril. Eelmisel nädalal toimunud pressikonverentsil vihjas Draghi, et märtsikuus kavandatakse ilmselt QE-d laiendada ja intressimäära alandada. Analüütikud ei oota Draghi kõnest uusi detaile ning sel juhul turg kõnele oluliselt ei reageeri. Inflatsiooninäitajate osas prognoosib enamus analüütikuid näitajate paranemist. Siiski leidub ka pessimistlikumaid hinnanguid, tuues argumentideks üldise turusituatsiooni, kukkuva nafta hinna jmt. Eelneva informatsiooni põhjal võib oodata valuutapaari EUR/USD kasvu kuni reedeni ning reedel sõltub hinnaliikumine peamiselt euroala CPI-st ja USA SKP-st.

Neljapäeval, 28. jaanuaril, avaldatakse Rootsi töötusemäär ja jaemüügi näitajad. Analüütikud prognoosivad langust jaemüügi näitajates ja kasvu töötusemääras. Sellisel juhul võib käesoleval nädalal oodata valuuta paari EUR/SEK tõusu.

Reedel, 30. jaanuaril, avaldatakse Norra detsembrikuu jaemüügi näitajad. Kuna novembris kestis must reede terve nädala, siis olid novembrikuu jaemüügi näitajad tavapärasest suuremad, mistõttu ootavad analüütikud detsembrikuu näitudes väikest korrektsiooni. Seetõttu võib käesoleval nädalal oodata valuutapaari EUR/NOK tõusu. Siiski tuleb arvesse võtta, et valuutapaari EUR/NOK liikumine sõltub tugevasti nafta hinna liikumisest maailmaturul.