Helista meile (+372) 6 312 100

4. nädala ülevaade

Euroopas on peamise tähelepanu all ECB intressiotsus ning sellele järgnev pressikonverents, mis leiavad aset neljapäeval, 21. jaanuaril. Analüütikute arvates võib oodata ECB poolt passiivset käitumist, mis tähendab, et ei muudeta intressimäära ega anta täpsemat informatsiooni tulevaste intressiotsuste kohta. Seda informatsiooni võib turg tõlgenda üht- või teistpidi, sõltuvalt siis lisatavatest kommentaaridest.

Käesoleval nädalal ei tule Rootsist olulisi andmeid. Eelmisel nädalal väljastati Rootsi inflatsiooniandmed ning need tulid alla Riksbanki prognooside. Sellest tulenevalt keskendub turg käesoleval nädalal pigem Rootsi keskpanga käitumise prognoosimisele (intressimäära alandamine, QE), millest tulenevalt võib valuutapaar EUR/SEK tõusta.

Ka Norras on andmete poolest vaikne nädal. Valuutapaari EUR/NOK kurss sõltub peamiselt nafta hinnast ning turu ootustest Norra keskpanga rahapoliitikale. Kuna nafta hind on maailmaturul ka viimastel nädalatel langenud, siis võidakse oodata Norra keskpangalt rahapoliitilist leevendamist. Siiski on valuutapaar EUR/NOK tehniliselt tugevatel tasemetel, mis võiks viidata valuutapaari langemisele.