Helista meile (+372) 6 312 100

3. nädala ülevaade

Käesoleval nädalal on iga päev üks Föderaalreservi esindaja kõne – Lockhart (11.01), Lacker (12.01), Evans (13.01), Bullard (14.01), Dudley (15.01). Kõnedest võivad selguda täpsemad detailid USA keskpanga intressipoliitika osas 2016. aastal. Reedel, 15. jaanuaril, väljastatakse USA jaemüügi näitajad, mille puhul ootavad analüütikud väikest langust. Käesoleval nädalal sõltub valuutapaari EUR/USD kurss peamiselt eelmainitud kõnedest. USA keskpanga seisukoht eelmise aasta lõpus oli käesoleval aastal vähemalt 3 intressiotsusega tõsta baasintressimäär 1,5%-ni. Kui jäädakse eelmainitud seisukoha juurde ja antakse lisadetaile tegevuskava kohta, võib käesoleval nädalal näha valuutapaari EUR/USD langemist. Kui aga avaldatakse mingitki kahtlust eelnevalt mainitud tegevusplaani kohta, siis võib sellest tuleneda valuutapaari EUR/USD tõusmine.

Neljapäeval, 14. jaanuaril, avaldatakse Rootsi inflatsiooninäitajad, mille puhul ootavad analüütikud Riksbanki prognoosidest kehvemaid näite, mis võib tingida valuutapaari EUR/SEK tõusmise.

Esmaspäeval, 11. jaanuaril, avaldatakse Norra inflatsiooninäitajad, mis on arvatavasti oodatust tugevamad, kuna Norra kroon on hiljuti oluliselt odavnenud. Kuna valuutapaar EUR/NOK on ka tehniliselt üpris kõrgetel tasemetel, võib käesoleval nädalal oodata valuutapaari EUR/NOK nõrgenemist.